Vyrovnané těhotenství

Jak vychovat šťastné dítě aneb vše začíná v děloze

Tento článek je určený především nastávajícím matkám, ale něco zajímavého zde nalezne jistě každá žena. Všechny chceme být skvělé mámy a vychovávat šťastné a spokojené děti.

Jak toho docílit?

Možná vás překvapí (a možná už to víte), že základ pro naše zdraví a vůbec životní nastavení začíná už v těhotenství, tedy v době, kdy jsme byli jako malý shluk buněk u maminky v bříšku. To, jaký povedeme život, z velké části ovlivňuje situace, kterou prožívala naše maminka, když nás čekala.

Ideální stav je samozřejmě období plné radostného očekávání, příjemných chvil a zdravého životního stylu. Pokud byla maminka hodně ve stresu či prožívala těžké životní období, je pravděpodobné, že se v životě budeme např. cítit pod tlakem ani nevíme proč.

Se vším se dá něco dělat. Je možné vybrat si jednu z mnoha terapií a zaměřit se na věci, které nás v životě trápí. Jejich kořeny můžeme najít až v období těhotenství. Zkušený průvodce či terapeut nás dokáže přivést až do klíčového okamžiku a tam problém vyřešit. Pak už se nám to nemusí v životě opakovat.

Způsob, jakým se rodíme, má velký vliv na náš život

Další důležitý milník, který formuje náš život, je způsob, jakým jsme přišli na svět, tedy způsob našeho porodu. Veškeré komplikace během porodu se nějakým způsobem mohou odrážet stále v našem životě. Přišli jste na svět císařským řezem? Pravděpodobně si nevíte rady v nových situacích a raději čekáte, až to za vás někdo vyřeší. Nalokali jste se plodové vody a dusili se? Možná vás nečekaně přepadávají stísněné pocity na hrudi ve vypjatých situacích nebo i mimo ně.

Ideální je pro každého člověka přirozený porod, kdy se na nic nespěchá a do ničeho nezasahuje a miminko se narodí pomocí vlastní síly ve spolupráci s maminkou. Tak se rodí sebevědomý jedinec, který je připravený na všechny nástrahy života.

Proto je velmi důležité vybrat si vhodné místo k porodu a důkladně se na něj připravit.

Vždy konejte nejlépe, jak v danou chvíli můžete, ale ne lépe

Faktem je, že udělat vše ideálně není v lidských silách. Vždy stačí udělat to nejlepší, co v danou chvíli můžete. Narodí se dokonalé miminko, které budete milovat a které přesně ví, jak ve světě fungovat tak, aby bylo samo sebou.

Ale pak přichází výchova, která má za cíl připravit malého človíčka na život ve společnosti. Spíše ale dělá to, že ho nutí zapomenout vše, co věděl sám o sobě a nutí ho být člověkem podle zvnějšku stanovených pravidel. Proto se snažme děti více milovat a pozorovat a méně vychovávat.

Nejvíce ovlivníme kvalitní přípravou na příchod miminka. Tedy zdravým životním stylem už před otěhotněním, následně vhodným výběrem místa porodu a poté vlastním dobrým příkladem. Protože děti nás příliš neposlouchají, ale stoprocentně nás sledují a vše kopírují.

A pokud něco nevyjde tak, jak bychom si přáli, tak nemá smysl se tím trápit, ale přijmout to jako fakt, který nás měl něco naučit a dál se snažme žít tak, abychom byli dobrým příkladem. 

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována. Povinné pole je označené *