Kdo jsem

Lektorka & průvodkyně

Doprovázím ženy přípravou na přirozený porod a mateřství tak, aby mohly dělat vědomá rozhodnutí o svém těhotenství, porodu a rodičovství.

Bára Gottsteinová

"Když to nezkusíš, tak to nepoznáš."

KRÁTKÉ PŘEDSTAVENÍ

Jsem lektorka přípravy na porod a průvodkyně mateřstvím z Nové Paky

Jsem spokojená, dvojnásobná maminka,  manželka a risk manažerka na rodičovské dovolené, která si začala plnit svůj sen a těší se na každý den. Poznám na sobě, kdy potřebuju zpomalit a kdy naopak můžu zrychlit. Zkrátka si umím naslouchat a přizpůsobovat se momentálním potřebám, které hlavně u žen bývají dost proměnlivé. Zároveň vím, jak křehká je životní rovnováha a tak jsem neustále na cestě za jejím nalezením.

Ještě před pár lety bych se ale těmito slovy rozhodně neuvedla. Byla jsem frustrovaná matka, která se snaží přežít nekonečné dny na té příšerné rodičovské. A v koutku duše jsem se nemohla dočkat, až budu zpátky ve své skvělé práci, kde každý den měl svůj smysl a řád.

Z risk manažerky lektorkou a průvodkyní

Doma mě to extrémně nebavilo. Moje racionální část toužila po zapojení, ale to se s batoletem moc nedařilo. Rozhodla jsem se stát dokonalou matkou. Studovala jsem knihy o výchově, o vaření, navštěvovala kurzy látkování a šátkování, plavání s batolaty… Frustrace ale spíše rostla. Pořád jsem si nepřipadala dost dobrá.

Tahle moje snaha o dokonalost v kombinaci s chronickým nedostatkem odpočinku mě nakonec dovedla až na psychiatrii.

Uhnala jsem si syndrom vyhoření a podezření na psychotickou poruchu. Přitom jsem chtěla jen být dokonalá máma, partnerka, milenka, … žena ve všech jejích rolích.

Postupně jsem si uvědomila, že v životě je nejdůležitější rovnováha a každodenní drobné radosti. Zní to jednoduše, ale udržet je v běžném, denním kolotoči vůbec není jednoduché.

A tak jsem začala psát tenhle blog, protože si myslím, že spousta žen je na sebe velice přísná. Já bych jim ráda ukázala, že je lepší být k sobě laskavá a nároky na sebe snižovat, než vše hrnout před sebou a dojít za hranu jako se to stalo mně. 

LEKTORKA PŘÍPRAVY NA POROD A RODIČOVSTVÍ

Vedle psaní blogu jsem také začala se vzděláváním. Uvědomila jsem si, že ženská témata jsou mojí srdeční záležitostí. A tak jsem se v listopadu 2022 stala certifikovanou lektorkou přípravy na porod a rodičovství u společnosti pro zdravé rodičovství Aperio.

V lednu jsem prošla kurzem reboza s porodní asistentkou Kristinou Zemánkovou, abych mohla svým ženám poskytovat během těhotenství i po něm hýčkání, které si zaslouží.

JAK PŘICHÁZÍ DĚTI NA SVĚT JE DŮLEŽITÉ

To, jak ženy rodí a jakým způsobem přicházejí děti na svět považuji za zásadní. A bohužel u nás podmínky stále nejsou ideální, i když se mílovými kroky posouvají k lepšímu. Svými službami chci pomoci ke zlepšování situace v českém porodnictví a hlavně ke spokojeným maminkám a miminkům. Ženy potřebují slyšet, že péče, kterou požadují je v pořádku a že na jejich požadavcích není nic divného.

Ráda bych, aby moje dcery rodily v prostředí, které si sami vyberou a s lidmi, kteří budou plně respektovat jejich volby.

SPOKOJENÁ ŽENA JE STŘEDOBODEM SPOKOJENÉ RODINY

Velmi se mnou rezonuje názor, že je nutné opečovat nejprve matku, aby měla dostatek sil pečovat o miminko a s miminkem pak není třeba řešit mnohé obtíže. Proto v mých službách je žena vždy středobodem všeho dění a všichni by měli dělat vše pro to, aby byla psychicky i fyzicky spokojená. Pak budou spokojení i všichni okolo

Do budoucna bych také ráda zařadila ženské kruhy, abychom mohly v bezpečném prostředí sdílet všechny radosti a strasti mateřství a vůbec celého života.

Tak mi držte palce a přidejte se se mnou na cestu, bude to milé, laskavé a vyživující 😉

Podpis BG

Bára Gottsteinová

- průvodkyně & lektorka

Milníky v mém životě

 • 2009-10 Setkání s mým mužem
 • 2014-1 Dokončení VŠ a první full-time job (risk specialista)
 • 2017-2 První těhotenství a porod
 • 2017-9 Svatba
 • 2019-7 Druhé těhotenství a domácí porod
 • 2021-1 Kurz Podnikání z pláže a rozjezd blogu
 • 2022-1 Akademie pro lektorky předporodní přípravy Aperio
 • 2022-9 Obě dcery ve školce
 • 2022-11 Úspěšná certifikace jako lektorka předporodní přípravy Aperio
 • 2022-11 Minikurz Staň se průvodkyní s Lucií Harnošovou
 • 2023-1 Kurz rebozo s Kristinou Zemánkovou
 • 2023-11 Roční akademie mindfulness - start

S čím vám můžu pomoci?

Služby

Jak se připravit na přirozený porod?
Jak vědomě vplout do role matky?
Jak si užívat mateřství?

demo-attachment-661-Flower
Jak si užít přirozený porod - ebook zdarma
demo-attachment-662-Lines-Shape
demo-attachment-660-Dragonfly-Vector

EBOOK zdarma

Jak si užít přirozený porod?

Tipy, jak se na porod připravit

 

V ebooku najdete jednoduché vysvětlení toho, co je přirozený (fyziologický) porod, jakými způsoby se lze na porod připravit a shrnující tipy pro hladký porod.

Pojďte se s přirozeným porodem seznámit blíže 😉